ru et  

Творчество

maasin

Laulja Sergei Mazini loomingu lühike tutvustus.

Laulja Sergei Mazin sündis Tartus, nooruses tegeles kõvasti spordiga, oli akadeemilise sõudmise meistersportlane. Osales Tartu Kultuurimaja taidlusringis. Laulis armees taidlusansamblis. Peale professionaalselt
laulumist, omab inseneer-mehaaniku eriala. Sergei Mazin võttis osa esimeses ETV saates “Kaks takti ette”, koos temaga
selles saates laulsid Jaak Jürisson, Silvi Vrait, Neeme Konsa ja teised.

Peale Riikliku Filharmoonia Estraadistuudio lõpetamist Sergei Mazin laulis koos filharmoonia solistidega. Alguses ansamblis “Vana Toomas” A.Haugi juhatuses, pärast ansamblis “Pirita” T.Jürikase juhatusel. 1976.a. koos ans.”Pirita” ja Jaak Joalaga, ning teiste Estraadistudio lõpetajatega võttis osa Eesti kultuuripäevadel Ukrainas. Praktiliselt on laulnud koos kõikide Eesti lauljatega: Tõnis Mägi, Boris Lehtlaan, Marju Kuut, Tarmo Pihlap, Anne Veski, Marju Lännik, Voldemar Kuslap, Anti Nurmis, Nikolai Samasvalov, Heidi Tamme, Els Himma, Anu Antoni, Mati Nuude ja paljude teiste lauljadega. 1978.a. Sergei Mazin esimest korda laulis Kesktelevisiooni saates “Seltsimees laul” Aleksandra Pahmutova laulu “Meloodia”, Mazin laulis sama fonogrammi saatel, millega varem laulis Georg Ots. Teine laul oli David Tuhmanovi lugu “Kak prekrasen etot mir”.

1980.aastal esindas ENSV-d Moskvas Kesktelevisiooni saates “Šire krug”, seal ta laulis Sergei Berezeni laulu “Sneg kruzitsja”. Moskvas S.Mazin tutvus helilooja Jevgeni Martõnoviga, kes lubas tema enda laule laulda. J.Martõnovi lauludest on S.Mazin esitanud Kesktelevisiooni muusikafestivalis “Tovariš Pesnja” laulu “Zemlja tsvetov”. Kesktelevisiooni saates “Laulame, Sõbrad”, mida juhatas Lev Lestsenko, laulis S.Mazin D.Tuhmanovi laulu “Skolko zvezd upalo”. S.Mazin esines meelelahutussaates “Hommikupost” helilooja S.Bereezini lauluga “Malva”. Surem osa lauludest oli lindistatud Eesti Raadios. Aranžeeringut tegi Ivar Must ja mängis ansambel  “Anons”.

Nende saadete käigus tutvus S.Mazin paljude NSVL juhtivate heliloojatega: Viktor Reznikov, Aleksei Mazukov, Jüri Saulski, Teador Jefimov, Jüri Antonov jn.e. Laululoojatest on tuttavad: Simon Osjasviili, Larissa Rubalskaja, Mihail Rjabinin, Jüri Martsingevits, Vladimir Dagurov. S.Mazin Venemaa avarustel alati esindas Eestit.

1983.aastal S.Mazin lõi oma ansambli “Anons”, kuhu kutsus klaverimängijaks Igor Tsõganovi, kes tol ajal mängis restoraanis “Kevad”, nüüd on ta kuulus helilooja nimega Ivar Must. Laulud, mis sai lindistatud koos I.Mustaga, hakkasid kõlama Moskva Raadios ja Kesktelevisioonis.

1985.aastal Sergei Mazin esines Leningraadi TV-i saates “Muusika kaleidoskopp” oma lauludega. 1987.aastal S.Mazin osales Leningraadi TV-i Uuele Aastale pühendatud saates. Sergei Mazin pidevalt laulis Tallinna linna varjeteedes “Viru” ja ”Olümpia”, kabarees “Inturist-Tallinn”.

1989-1991.a. laulis kooris “Kantilena” vene kiiriku muusikat. 1999.a. “Raadio-4” Ivan Makarovi saates “Raadius” andis kõrge hinnangu Sergie Mazini loomingule vene estraaditäht Filipp Kirkorov. 2001.aastal S.Mazin oli kutsutud Moskva Riikliku Raadio poolt, kus esines pooletunnises saates oma lauludega. Kutse on esitatud ka kordussaadetele. 2001.a. septembris S.Mazin on esinenud Tallinna linnavõimude poolt korraldatud üritustel Raekoja Platsil mis oli pühendatud Ameerika ohviridele peale terroriakti. koos Anne Veskiga, Ivo Linnaga, Gunar Krapsiga, Erih Kriigeriga,Kadi Toomega.Tallinna linna Lasnamäe osa poolt korraldatud üritustelt tema laulis grupiga “Agata Kristi” Venemaalt, lauljatega Aleksandr Barõkin, Andrei Derzavin ja Igor Korneljuk. Sergei Mazin esineb ka iseseisva kavaga, temal on oma tantsutrupp. S.Mazin esines oma programmiga Õigeusu 2001.aasta Jõulupühadel Estoonia kontserdisaalis, mis oli organiseeritud linnavõimude poolt.

2000-2002.aastal Emadepäevale pühendatud Sergei Mazini kontserdikava leidis kinnitust ja toetust Tallinna Kultuuriväärtuste ametil. Kontserdil võtsid osa mitte tuntud Eesti lauljad , vene koor “Sudaruški”, show-balett “Vizavi” ja teised. Sergei Mazin võtab aktiivselt osa Eesti kultuurielust, tema kontserdid toimuvad üle Eesti. Viimasel ajal S.Mazini kontserdikava on koostatud nii eesti- kui venekeelsetest lauludest. Tema laulusid on kuulda “Raadio-4”-s, “Raadio Elmar”-s, “Raadio-2”-s.
Sergei Mazin lasi välja kaks CD-plaati vene keeles, eestikeelne CD-plaat on valmistamisel.

© 2015 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

 fb2

Please publish modules in offcanvas position.